Ера лідерів у галузі будівництва: коли досвід має значення

У серпні Україна святкує День будівельника — професійне свято людей, які створюють затишні помешкання та комфортабельні офіси, потужні заводи та витончені арт-галереї, ошатні школи та вражаючі хмарочоси.

З цієї нагоди Національний бізнес-рейтинг підготував спеціальний проєкт і визначив найуспішніші будівельні підприємства країни. Звання «Лідер галузі 2018» отримали підприємства з Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси, Дніпра, Харкова й інших українських міст.

Лідерський статус присвоєно колективам підприємств, які працюють на вітчизняному ринку вже не один десяток років.
Напевно, найдосвідченішим лауреатом рейтингу стало харківське ТДВ «Житлобуд-2», яке вже перетнуло 75-літній рубіж діяльності. Відомий Будинок зі шпилем, будівля облдержадміністрації, наукові інститути, школи, лікарні, спортивні комплекси, житлові будинки — «послужний список» компанії надто довгий, аби вмістити в цю статтю. Додамо ще до нього розроблені й запатентовані унікальні технології, численні нагороди й перемоги в конкурсах, аби відтворити образ легенди українського будівництва. Більше того, підприємство не почиває на лаврах, а йде в авангарді галузі — сьогодні це високотехнологічна будівельна компанія, яка здає об'єкти «під ключ».
Також у топі підприємств 50-річний ювіляр — Ремонтно-будівельний трест Чорноморського морського пароплавства (м. Одеса). Підприємство будує порти, причали, гідротехнічні та берегові споруди. В його багатому арсеналі — також завод з виробництва контейнерів, станція очищення вод й інші об'єкти.

Разом з ним — столична компанія, заснована у 1971 році: ПрАТ «Київспецмонтаж». Серед ключових напрямів роботи підприємства — встановлення систем вентиляції, теплохолодопостачання, кондиціонування.
У переліку об'єктів, де виконував роботи «Київспецмонтаж», — такі відомі будівлі, як Палац «Україна», Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національна філармонія, «Будинок з химерами», Маріїнський палац та сотні інших. Найбільшим багатством у компанії вважають працівників, восьмеро(!) з яких мають звання «Заслуженого будівельника України».
У «Лідерах галузі» також ряд підприємств, які з'явилися вже на ринку незалежної України наприкінці 90-х — початку 2000-х:

  • «ТЕРМОСАНТЕХСЕРВІС» (м. Київ) — займається підключенням споруд до теплових та водопровідних мереж;
  • «ФРАНСЕМ» (м. Київ) — виконує електромонтажні роботи;
  • Житлово-експлуатаційне будівельно-виробниче підприємство «МЖК ЕКСПРЕС-24» (м. Івано-Франківськ) — будує житлові комплекси, комерційну нерухомість, об'єкти соціальної інфраструктури;
  • «СТАМ» (Вінниця) — у своєму будівельному «активі» має більше 1000 об'єктів, які зведено із застосуванням новітніх технологій;
  • «ГАЛБУДЗВ'ЯЗОК» (м. Львів) — прокладає оптичні й мідні мережі зв'язку, структуровані кабельні мережі, монтує телекомунікаційне обладнання.
Вітаємо усіх «Лідерів галузі» у сфері будівництва
з прийдешнім професійним святом.
Нехай будівлі та споруди, створені вами, увійдуть у топ кращих у світі і будуть вписані у золоті сторінки історії будівництва. Натхнення вам і наснаги!